CILJI KATEHEZE ZA I. TRIADO

• V otroku prebuditi čut za duhovni svet, ki ga vodi k osebnemu in pristnemu odnosu z Bogom.
  • Otrokom pomagati graditi spoštljiv in oseben odnos do sebe, vrstnikov, sošolcev, družine, šole, Cerkve …
  • Otroka spodbuditi k hvaležnosti tudi za najmanjše reči.
  • Otrok odkriva Jezusa kot najboljšega prijatelja, ki mu lahko vedno zaupa preko pripovedovanja in branja evangelijev.
  • Otrok se z veseljem pogovarja z Bogom in mu pripoveduje o svojih doživetjih, se zahvaljuje in ga prosi.
  • Otrokom približati Jezusovo ljubezen, ki se razdaja in ljubi vse. Spoznati in doživeti, da smo ljubljeni Božji otroci.
  • Spoznati zakramente uvajanjav krščanstvo in njihov pomen za naše življenje.
  • Ozavestiti, da nismo popolni in da prosimo odpuščanja, ko naredimo kaj narobe.
  • Pomagati otrokom v naravi odkrivati delovanje Boga in se čuditi lepoti in skrivnosti življenja.
  • Otrokom pomagati odkriti in sprejeti Marijo, kot našo skupno mamo,ki nas vodi k Jezusu.